Огляд ринку

Європейський та світовий ринок природного газу залишався у фокусі уваги інвесторів протягом минулого тижня. У Європі ф’ючерсні контракті на газ у певний момент досягали неймовірного піку на відмітці 1900 дол. за тис. куб. м. Після цього почалася різка корекція до рівня у 1000 дол. за тис. куб. м. Глобально проблема дефіциту природного газу змусила Китай різко підвищити добуток вугілля для компенсації потреби у енергоресурсах для виробництва електроенергії та тепла. Але й ціни на вугілля йдуть вгору, що спричинює подальшу невизначеність на енергетичному ринку.  На такому фоні котирування «Центренерго» знизилися на 1,1% до 9,20 грн. Індикативні ціни на акції «Донбасенерго» впали на 6,7% до 14,00 грн. Тим часом, цінні папери «Укрнафти» подорожчали на 0,8% до 265 грн. На наш погляд, поточна ринкова капіталізація «Укрнафти» на рівні 540 млн дол. не відображає реальної вартості бізнесу компанії, яка має підрозділи по добуванню нафти та газу, а також володіє мережею заправних станцій, що складається з 537 АЗС у більшості регіонів країни.

Серед економічної статистики з’явилися дані, що споживча інфляція у вересні прискорилася до 11,0% у річному вимірі, після 10,2% зафіксованих у серпні.

На вторинному ринку ОВДП спостерігається розширення спреду по котируванням. Так покупці готові взяти державні папери з погашенням через рік під 12,25%, в той час як брокери готові продати аналогічні папери з дохідністю лише 11,25%. На первинному аукціоні Мінфін продовжує пропонувати річні ОВДП з дохідністю 11,50%. Дворічні ОВДП на минулому тижні були запропоновані з дохідністю 12,40%.

Курс долара знову пішов вниз до 26,38 грн/дол. На ринку були чутки, що значний обсяг валюти на продаж був від «Укравтодору», який обмінював валюту, що була залучена раніше за допомогою випуску єврооблігацій.