Огляд ринку

Акції українських емітентів почали 2022 рік з різною динамікою котирувань. Відзначимо, що цінні папери «Укрнафти» подорожчали на 2,2% до 276 грн завдяки деякому оптимізму стосовно виплати дивідендів за 2018 рік. Проте, компанія зазначила про технічні проблеми з «Національним депозитарієм», який повернув перераховані дивіденди. Центральний депозитарій обґрунтовує відмову тим, що Порядок виплати акціонерним товариством дивідендів, встановлений Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, нібито передбачає виключно одночасну виплату дивідендів всім акціонерам, що у випадку здійснення діяльності ПАТ  «Укрнафта» ускладнено законодавчими особливостями щодо самої виплати дивідендів (сплата належних НАК «Нафтогаз України» дивідендів безпосередньо до Державного бюджету України, та  неможливість виконання функцій податкового агенту стосовно тих акціонерів, податкові дані яких відсутні). Як повідомлялося раніше, «Укрнафта» прийняла рішення про виплату дивідендів у розмірі 35,62 грн на одну акцію з прибутку за 2018 рік тим акціонерам, які у реєстрі на 11.06.2021.

Серед інших акцій зазначимо зростання вартості «Кернел» на 0,3% до 58,90 злотих. Компанія оголосила дивіденди у розмірі 44 цента на одну акцію (1,76 злотих), що дасть при поточній ціні акції дивідендну дохідність приблизно 3%. Фактична виплата дивідендів акціонерам «Кернел» відбудеться 15 лютого для акціонерів які у реєстрі станом на 08.02.2022.  

Акції «МХП», що мають лістинг у Лондоні та на «Українській біржі» за минулий тиждень втратили 0,9% та торгувалися по ціні 6,72 дол. за акцію на «Лондонській біржі». На «Українській біржі» акції «МХП» можна придбати за ціною 191 грн. З середини грудня акції «МХП» були включені у розрахунок індексу UX.

Перший первинний аукціон з розміщення ОВДП в цьому році буде завтра. Мінфін планує запропонувати ОВДП у гривні зі строком погашення від 3 міс. до 4 років. На вторинному ринку річні ОВДП зараз торгуються з дохідністю 12,7%/11,7% (купівля/продаж).

За перший тиждень року курс долара США підскочив вгору на 0,7% до 27,50 грн/дол. Поки Національному банку вдається втримати гривню від більш стрімкої девальвації завдяки інтервенціям з продажу валюти з резервів. Золотовалютні резерви НБУ станом на 01.01.2022 були 30,9 млрд дол.