Огляд ринку

Компанії «Центренерго» та «Донбасенерго» оголосили про проведення чергових загальних зборів акціонерів у дистанційному форматі. Відповідно до порядку денного зборів «Центренерго» будуть питання, що стосуються схвалення значних правочинів, предметом яких є купівля вугілля. Таким чином, відповідно до законодавства міноритарні акціонери, що проголосують проти таких правочинів будуть мати право подати свої акції на викуп товариству. Проте з огляду на воєнний стан в Україні, у нас є припущення, що дана опція в даному випадку буде недоступна. Тим більше, обіг цінних паперів крім військових ОВДП залишається призупиненим. Компанія «Центренерго» так і не оприлюднила свої фінансові результати за 2021 рік, зазначивши лише, що минулий рік був збитковий.

У порядку денному зборів «Донбасенерго» взагалі ставиться на голосування питання щодо подання заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство «Донбасенерго». За 2021 рік «Донбасенерго» отримало чистий збиток у розмірі 450 млн грн, що збільшило непокритий збиток компанії до 700 млн грн. При активах майже 5,3 млрд грн, власний капітал товариства становить лише 110 млн грн на 31.12.2021.

Міністерство фінансів 21 червня через розміщення військових ОВДП залучило до бюджету 7,7 млрд грн. Ставки за військовими ОВДП не змінювалися (діапазон 9,5% – 11,5% у гривні). Тим часом, Національний банк викупив у Мінфіна чергову емісію ОВДП на 35 млрд грн. Портфель ОВДП Нацбанку зріс до 533 млрд грн (43% від загального обсягу випущених ОВДП). З початку російського вторгнення НБУ напряму купив у Мінфіну військових облігацій на 225 млрд грн.

На ринку суверенних єврооблігацій України відбувся черговий шквал розпродажів. Котирування 10-річних євробондів України на вторинному ринку впали за тиждень на 11% до 28 центів за долар номіналу (дохідність до погашення 33,4%).

Акції українських компаній з лістингом на зарубіжних біржах помітно впали за тиждень. Зокрема, акції Ferrexpo втратили 8% зупинившись на позначці 140 пенсів. Котирування «МХП» понизилися на 3,9% до 3,94 дол. По акціям «Кернел» ціна опустилася на 1,1% до 20,30 злотих.  

На готівковому валютному ринку обмінний курс долару знизився на 0,3% до 35,50 грн/дол.